PIELGRZYMKA PO BIERZMOWANIU
SANKTUARIUM BŁOGOSŁAWIONEJ KAROLINY KÓZKÓWNY W ZABAWIE
CENTRUM JANA PAWŁA II W KRAKOWIE

17 maja o godzinie 7-ej, 24 –osobowa grupa młodzieży wraz z rodzicami i ks. Janem udała się z Witowa na pielgrzymkę po bierzmowaniu. Celem wyjazdu było w pierwszej kolejności odwiedzenie sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie. Kilkugodzinna jazda upłynęła w radosnej atmosferze. Młodzież zafundowała nam prawdziwą listę przebojów. Oczywiście wyjazd rozpoczął się wspólną modlitwą o bezpieczną drogę. Po dotarciu na miejsce, przewodnik opowiedział nam historię bł. Karoliny. Historia o męczeńskiej śmierci młodej dziewczyny poruszyła wszystkich. Następnie ks. Jan odprawił Mszę św., po której był czas na posiłek. Chłopcy wzięli się do rozpalania grilla. Cały czas towarzyszył nam deszcz.

Kolejnym punktem wyjazdu była Droga Krzyżowa szlakiem męczeństwa
bł. Karoliny:

Stacja I - Zachowaj mnie Boże
Stacja II - Mówię do Pana
Stacja III - Chronię się do Ciebie
Stacja IV - Pan mój los zabezpiecza
Stacja V - Ty ścieżkę życia mi ukażesz
Stacja VI - Błogosławię Pana, który dał mi rozsądek
Stacja VII - Serce napomina mnie nawet nocą
Stacja VIII - Zawsze stawiam sobie Pana przed oczy
Stacja IX - Nic mnie nie zachwieje
Stacja X - Pan jest moim dziedzictwem
Stacja XI - Pan moim przeznaczeniem
Stacja XII - Tyś jest Panem moim
Stacja XIII - Wieczna rozkosz po Twojej prawicy
Stacja XIV - Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą.

Po przejściu Drogi Krzyżowej, rozpadało się na dobre. Udaliśmy się do autobusu, aby pojechać do Krakowa do centrum Jana Pawła II. W drodze odprawiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po przybyciu na miejsce, był czas na zwiedzanie centrum. Odmówiliśmy 10 różańca. Centrum JP II wywarło na uczestnikach wyjazdu ogromne wrażenie. Po godzinnym zwiedzaniu, wyjechaliśmy w drogę powrotną do Witowa.
    W autobusie odśpiewaliśmy Litanię Loretańską. Zatrzymaliśmy się także w McDonald’s  na  posiłek. Następnie 2-godzinna droga powrotna upłynęła nam bardzo miło, pomimo tego, że za oknem cały czas padał deszcz. Śpiew pieśni „Była cicha i piękna” i innych, umiliło nam powrót. Uczestnicy wyjazdu zgodnie stwierdzili, że piękno odwiedzonych miejsc nie da się opisać. Trzeba zobaczyć!

SPOTKANIE OAZY DZIECI BOŻYCH
„POZNAJEMY KONTYNENTY"

28 kwietnia 2018 r. podczas spotkania Oazy Dzieci Bożych poznawaliśmy kontynenty. Po rozpoczęciu spotkania wspólną modlitwą, ks. Jan puścił dzieciom filmik o kontynentach. Zwrócił im uwagę, aby bardzo uważnie słuchały i oglądały, gdyż podawane tam informacje przydadzą im się do wykonania prac.
   Po obejrzeniu filmiku, dzieci zostały podzielone na 7 grup. Każda grupa otrzymała kartę z innym kontynentem, a także szablony ze zwierzętami. Ich zadaniem było pokolorowanie kontynentu, zaznaczenie państw, gór, rzek – wszystko, to co im się kojarzy z daną częścią świata. Wypisywali i przyklejali zwierzęta, zamieszkujące dany kontynent. Podawali języki, jakimi posługują się mieszkańcy. Każda grupa obrała inny sposób opisywania, zaznaczania tych informacji. Pomysłów nie brakowało. Następnie poszczególne grupy prezentowały innym wykonane przez siebie prace. Ostatecznie znalazły one swoje miejsce na gazetkach, znajdujących się na salce na plebanii. Kolejnym zadaniem była wykreślanka. Każda grupa otrzymała kartkę z literkami, miała na niej odnaleźć i wykreślić nazwy wszystkich kontynentów.