09.12.2017 r. Spotkanie ze św. Mikołajem

 

9 grudnia do Witowa przybył wyjątkowy Gość. Św. Mikołaj zawitał na plebanię, aby obdarować dzieci upominkami.

Spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwą. Oczekiwanie na świętego wypełniły zadania do wykonania: kolorowanka św. Mikołaja, wypisanie rzeczy, które kojarzą się ze św. Mikołajem, a także przygotowanie piosenki na powitanie Gościa.

Po wykonaniu zadań, nadeszła ta chwila… dzieci należące do Oazy Dzieci Bożych
i Ministrantów zaczęły wyczekiwać na przybycie św. Mikołaja. Wszystkie oczy były zwrócone
w stronę drzwi, które po chwili otworzyły się i ukazała się postać św. Mikołaja wraz z elfami. Po powitaniu przez dzieci, św. Mikołaj zabrał głos. Przywitał wszystkie dzieci i poprosił
o zaśpiewanie piosenki. Dzieci z radością wykonały piosenkę „Święty uśmiechnięty…”. Następnie poszczególne grupy prezentowały swoje prace na temat św. Mikołaja, po czym był czas na zdjęcie ze świętym. Po prezentacji prac 8 grup, św. Mikołaj poprosił przedstawicieli Ministrantów i Oazy Dzieci Bożych o kilka informacji na temat swojej grupy, spotkań itd.
W końcu nadszedł czas na wręczanie prezentów przez św. Mikołaja.  Dzieci z wielką radością przyjmowały upominki. Nie zabrakło także prezentów dla opiekunów: ks. Jana, ks. Andrzeja, ks. Józefa i s. Symeony.  Spotkanie przepełnione było radością i rodzinną atmosferą. Po rozdaniu prezentów, dzieci podziękowały św. Mikołajowi za przybycie:

Dziękujemy Tobie, Mikołaju święty,

Że choć jesteś w niebie tak bardzo zajęty,

Przyszedłeś ucieszyć wszystkie dzieci w parafii

Więc Ci dziękujemy, tak jak kto potrafi .

 

Św. Mikołaj otrzymał od dzieci najcenniejszy upominek…. serce z papieru, a na nim podpisy Wszystkich uczestników spotkania. Po grupowym zdjęciu, św. Mikołaj pożegnał się i ruszył
w dalszą drogę…

Dziękujemy i do zobaczenia za rok … ho ho ho.!

 

/Uczestnik/

Joomla templates by a4joomla