Rekolekcje wielkopostne 4 – 7.03.2018


 
     Na tegoroczne rekolekcje do naszej parafii zaprosiliśmy ks. dra Tadeusza Szaniawskiego, który obecnie pracuje w Garbowie za Lublinem.  W niedzielę ks. Tadeusz przypomniał parafianom, że do tego, aby owocnie przeżyć rekolekcje należy wziąć w nich udział przynajmniej 3 krotnie.
Uczniowie podczas rekolekcji mieli spotkania w kościele oraz na salce na plebanii. Spotkania na plebanii prowadził ks. Andrzej Papież, który ukazywał dzieciom, poprzez zdjęcia i filmy, jak wygląda życie w innej części świata.  Z racji tego, że przez 29 lat pracował na misjach w Peru, ma ogromną wiedzę i doświadczenie posługi misyjnej. Dzieciom i młodzieży bardzo podobały się te spotkania.
     W poniedziałkowy wieczór udaliśmy się na drogę krzyżową z Kojsówki na Płazówkę. W tym roku młodzież idąc obok krzyża, rozświetlała drogę płonącymi pochodniami. Ks. Tadeusz jako główne przesłanie rozważań podjął temat sumienia. Na szczęście siarczyste mrozy ustąpiły i można było spokojnie kroczyć za krzyżem od stacji do stacji.  W ostatnim dniu rekolekcji każdy podczas mszy św. otrzymał dar odpustu zupełnego i błogosławieństwo na owocne przeżycie Wielkiego Postu.

Joomla templates by a4joomla