Zimowa pielgrzymka szlakiem św. Jana Pawła II  


10.03.2018

Już stało się tradycją, że w sobotę marcową (tym razem 10-ego) 2018 roku odbyła się doroczna zimowa pielgrzymka szlakiem św. Jana Pawła II. Rozpoczęcie pielgrzymki miało miejsce na Siwej Polanie przy papieskim Krzyżu upamiętniającym lądownie helikoptera z Ojcem św. w dniu 23 czerwca 1983 roku.
    Pielgrzymów prowadził proboszcz ks. Jan Lis. Wiernych, którzy przybyli na pielgrzymi szlak było 62 osoby, przede wszystkim Witowianie. W grupie szedł na nartach biegowych wytrawny pielgrzym. Nie brakowało też dzieci i młodzieży, najmłodsze z nich miało 2,5 roku.
W programie pielgrzymki były: Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny, Różaniec, Droga Krzyżowa, przeplatane śpiewem pieśni religijnych. Pielgrzymka zakończyła się na Polanie Chochołowskiej mszą św. Pątnikom towarzyszyła zmienna pogoda. Najpierw kropił lekki deszcz, potem pochmurne niebo, ale już bez deszczu i w czasie mszy św. słoneczko, które schowało się za chmurami zaraz po zakończeniu Eucharystii. Fotoreporter, którym był Zbigniew Szwab uwiecznił te wydarzenia na fotografiach, za co mu z serca dziękujemy.
Tegoroczna pielgrzymka obfitowała w duże ilości śniegu i dlatego też msza św. odprawiana była przed kaplicą. Do mszy św. dołączył ks. Andrzej Papież wraz z siostrami zakonnymi. Na koniec mszy św. odśpiewano ulubioną pieśń papieża Barkę.
Na zakończenie pielgrzymki nie mogło zabraknąć wspólnego posiłku w schronisku im. św. Jana Pawła II.
    Dziękujemy za wspólne wędrowanie najdłuższą tatrzańską doliną w Polskiej części Tatr.

Ks. Jan Lis


Joomla templates by a4joomla