‘Chusta św. Weroniki
Twarz Twą boską już wytarła
Cała w krwi boskiej była
Za nią stała już Twa Matka’


17.03.2018 r.

SPOTKANIE OAZY DZIECI BOŻYCH
„CHUSTA”   17 marca 2018 po raz kolejny odbyło się cotygodniowe spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Tym razem zostało zatytułowane jako ‘NIESPODZIANKA’. Żadne dziecko nie wiedziało, co będzie się działo podczas dzisiejszej oazy. Animatorki wykazały się ciekawą inwencją twórczą i zaproponowały, aby dzieci wykonały pracę polegającą na odrysowaniu twarzy Chrystusa na materiale i jej pokolorowaniu – tzw. wykonanie „chusty św. Weroniki”. Pomysł bardzo spodobał się ks. Proboszczowi – opiekunowi Oazy. Ksiądz przygotował potrzebne płótno, kredki, pisaki, flamastry, a także szkic twarzy Chrystusa do odrysowania.
     Tradycyjnie już przed godziną 9, dzieci zaczęły przybywać na plebanię. Po raz kolejny spora grupa dzieci (dzisiaj było ich aż 44) z uśmiechem przyszła na sobotnie spotkanie.  Rozpoczęło się jak zawsze od wspólnej modlitwy, następnie przedstawiono dzieciom pracę do wykonania. Po krótkim wstępie na temat twarzy, wizerunku, odbicia, który poprowadził ks. Jan, został wyświetlony filmik na temat wizerunku Chrystusa na chuście. Następnie dzieci chętnie zabrały się do realizacji postawionego im zadania. Miło było patrzeć, jak każde z nich w inny sposób odrysowuje, a następnie maluje twarz Chrystusa. Do wykonania zadania jedni użyli kredek, inni pisaków, flamastrów.  Z każdą minutą było widać postępy w pracach, co zostało uwiecznione na zdjęciach. Po wykonaniu prac, był czas na poczęstunek i gorącą herbatkę. Po zakończeniu dwugodzinnego spotkania, każde dziecko wzięło wykonaną chustę do domu.
    Dziękujemy pomysłodawcom za dzisiejsze spotkanie, a dzieciom gratulujemy ciekawych pomysłów wykonania prac.


... Baczny Obserwator...

Joomla templates by a4joomla