BIERZMOWANIE

Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”.
/św. Jan Paweł II/

09 maja 2018 roku w naszej Parafii miało miejsce bierzmowanie młodzieży 3 klasy gimnazjum, którego udzielił im biskup Damian Muskus.
Młodzież od kilku lat przygotowywała się do tego sakramentu.  Spotkania na plebanii, uczestnictwo we Mszy św., nabożeństwach, adoracjach – to wszystko miało przyczynić się do jak najlepszego przygotowania się do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej, jakim jest bierzmowanie. Spotkania prowadzone były początkowo przez ks. Józefa Komosę, a następnie w trakcie ostatniego roku przez ks. Proboszcza Jana Lisa.
Przed bierzmowaniem młodzież uczestniczyła w próbach, w trakcie których nastąpił podział ról: śpiew, dary, komentarze, podziękowania. Bardzo ważnym elementem przygotowania do tego sakramentu była spowiedź – dzień przed bierzmowaniem. Warto podkreślić, że młodzież przygotowała także kościół i otoczenie, sprzątając, kosząc trawę, myjąc okna – za co im dziękujemy.
   W środę 9 maja młodzież wraz z rodzicami, świadkami przybyła do kościoła w strojach regionalnych, oczekując na ks. Biskupa i na przyjęcie sakramentu bierzmowania. Po powitaniu ks. Biskupa w naszej Parafii, miała miejsce Msza św., w trakcie której 15 osób przyjęło sakrament dojrzałości. W trakcie homilii ks. Biskup zwrócił uwagę na zadania jakie stoją przed młodym człowiekiem w dzisiejszym świecie, że musi z odwagą mówić o wierze i bronić wartości chrześcijańskich. Musi postępować zgodnie z sumieniem i z zasadami wiary. Każdy młody człowiek otrzymał krzyż, jako pamiątkę przyjęcia tego sakramentu, a także Pismo św. Na zakończenie młodzież podziękowała ks. Biskupowi za udzielenie sakramentu, a także księdzu Janowi za dopuszczenie i przygotowanie do tego sakramentu.