SPOTKANIE OAZY DZIECI BOŻYCH
„POZNAJEMY KONTYNENTY"

   28 kwietnia 2018 r. podczas spotkania Oazy Dzieci Bożych poznawaliśmy kontynenty. Po rozpoczęciu spotkania wspólną modlitwą, ks. Jan puścił dzieciom filmik o kontynentach. Zwrócił im uwagę, aby bardzo uważnie słuchały i oglądały, gdyż podawane tam informacje przydadzą im się do wykonania prac.
   Po obejrzeniu filmiku, dzieci zostały podzielone na 7 grup. Każda grupa otrzymała kartę z innym kontynentem, a także szablony ze zwierzętami. Ich zadaniem było pokolorowanie kontynentu, zaznaczenie państw, gór, rzek – wszystko, to co im się kojarzy z daną częścią świata. Wypisywali i przyklejali zwierzęta, zamieszkujące dany kontynent. Podawali języki, jakimi posługują się mieszkańcy. Każda grupa obrała inny sposób opisywania, zaznaczania tych informacji. Pomysłów nie brakowało. Następnie poszczególne grupy prezentowały innym wykonane przez siebie prace. Ostatecznie znalazły one swoje miejsce na gazetkach, znajdujących się na salce na plebanii. Kolejnym zadaniem była wykreślanka. Każda grupa otrzymała kartkę z literkami, miała na niej odnaleźć i wykreślić nazwy wszystkich kontynentów.
    Na zakończenie spotkania był czas na ciasteczko, kanapeczki i herbatkę.  

Joomla templates by a4joomla