Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

 
W naszej parafii 27 maja 2018 o godz.11.00 odbyła się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie zagościł w dziewiętnastu sercach dzieci: 10 chłopców i 9 dziewczynek. Po całorocznych przygotowaniach i zaangażowaniu w spotkania organizacyjne i próby ceremonii nadszedł w końcu ten długo wyczekiwany moment w ich życiu. Dwa dni wcześniej przystąpiły po raz pierwszy do sakramentu pokuty i pojednania, aby zrobić miejsce w sercu dla Pan Jezusa. Dla nich (i dla ich rodziców) było ogromne przeżycie. W niedzielę przywitała nas niepewna pogoda słoneczna i deszczowa. Ze względu na prace remontowe przy kościele, dzieci ustawione były w kościele wraz ze swoimi rodzicami. Na wstępie miało miejsce błogosławieństwo mamy i taty. Dzieci brały aktywny udział w Uroczystości Pierwszej Komunii. Przed błogosławieństwem i zakończeniem Eucharystii dzieci podziękowały Panu Jezusowi, a także kapłanom za posługę w sakramencie spowiedzi rodzicom i chrzestnym za wychowanie, oraz Dyrektorowi Szkoły Leszkowi Szlachtowskiemu i wychowawczyni Renacie Górak. Wręczając w dowód wdzięczności kwiaty. Po Mszy św. nastąpiło wręczenie obrazków, Pisma Świętego i chlebków.

   Życzę wszystkiego najlepszego.
ks. Józef Komosa - katecheta.

Joomla templates by a4joomla