DZIEŃ MAMY I TATY
Oaza Dzieci Bożych


Mama i tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Mama i tata to pierwsze słowa każdego dziecka. Dla dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu. Dlatego też co roku nasza Oaza pomaga dzieciom wyrazić ich miłość do rodziców organizując Dzień Mamy i Taty. Z tej właśnie okazji 3 czerwca na salce na plebanii odbyło się spotkanie dzieci i ich rodziców. W piątek animatorki spotkały się i wraz z ks. Janem przygotowały piękną dekorację. Przyozdobiły także upominki – słoiczki z dżemem z róży
i syropem z mlecza.   Niedzielne spotkanie rozpoczęto od wspólnej modlitwy, którą poprowadził ks. Jan Lis – opiekun Oazy Dzieci Bożych. Następnie dzieci powitały wspaniałych gości:Witamy dziś w naszych progach
naszych miłych gości.
Chcemy pracą się pochwalić,
dać trochę radości...

Wstało dzisiaj słonko
z twarzą uśmiechniętą
i radośnie głosi,
że dziś wielkie święto.

Że na całym świecie
Wszyscy się radują,
W dniu święta Mamusiom i Tatusiom
serdecznie winszują.

Następnie były wiersze, piosenki:

„Dla Mamy”
Najlepsze u mamy jest to,
że ją mamy.
Mamy ją swoją, nie cudzą.
Nie inną.
Zawsze tę samą.
I żeby nie wiem co się stało
mama zawsze zostanie mamą.
Tylko jedna mama na zmartwienia.
Tylko jedna na dwójkę z polskiego.
Tylko jedna od bójki z najlepszym kolegą.

Jedna od bólu zęba
i od przeziębienia.
Nie na sprzedaż.
Nie do zamiany.
Nasza
wszędzie i przez cały czas.
Więc najlepsze u mamy jest to,
że ją mamy
i że mama ma właśnie nas.
    „Dla Taty”
Tato.
Nie jesteś sam.
Bo ja Ciebie mam!
Ma ciebie także mama
i moja siostrzyczka Ania.
Wszyscy ciebie kochamy:
I nikomu nie oddamy.
Rozchmurz się tato,
jak słońce na niebie,
Nie Jesteś sam
Masz nas,
a my mamy – Ciebie.


Kolejnym punktem programu był filmik przygotowany przez ks. Jana „Przeżyjmy to jeszcze raz”. Pokazywał on, jak wyglądają spotkania Oazy podczas całego roku. Był czas na wspomnienia, a przede wszystkim na pokazanie rodzicom, czym dzieci zajmują się podczas cotygodniowych spotkań. W trakcie filmiku była czas na poczęstunek – ciastko, kanapeczkę, herbatkę i kawkę. Filmik wzbudził ogromne zainteresowanie. Po obejrzeniu filmiku i poczęstunku, czekała na rodziców niespodzianka. Wspólne gry i zabawy, w trakcie których uśmiech nie schodził z twarzy zarówno rodzicom jak i dzieciom.


W końcu nadszedł wyczekiwany moment – życzenia i upominki dla rodziców:

Kochana Mamo, kochany Tato,
bardzo kochamy was głównie za to,
że zawsze o nas ogromnie dbacie
i nas na pewno mocno kochacie.
Przyjmijcie życzenia:
sto lat w zdrowiu i marzeń spełnienia!

Życzymy wam serdecznie,
Byście żyli nam sto lat,
By słońce wam świeciło,
Byście kwitli jak kwiat.
Jak najdłużej bądźcie nam wzorem,
przewodnikami w drodze świata,
byśmy mogli iść waszym torem
od dzieciństwa w późne lata.
Dziękujemy wam rodzice
za wasze serce złote
My urwisy was kochamy
nie zapomnijcie o tym.


Podczas wręczania upominków całusom i uściskom nie było końca. Atmosfera tego spotkania była podniosła i niezwykle rodzinna.
Dziękujemy ks. Janowi i animatorkom za przygotowanie pięknej uroczystości.
Rodzicom dziękujemy za pyszne wypieki i smaczne kanapeczki.

Joomla templates by a4joomla