Odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej – 15.07.2018 r.

W liturgii w tym tygodniu przypada:

•    W środę  – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy

Informacje:

•    W naszej parafii przeżywamy dzisiaj Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Mamy okazję do wdzięczności Panu Bogu za dar kapłana z Witowa ks. kanonika Jana Frączka, który obchodzi Złoty Jubileusz - 50 lecia kapłaństwa. Po trudach wieloletniej pracy w diecezji włocławskiej, powrócił do swojej rodzinnej parafii, aby nieco odpocząć. Niech Patronka naszej Parafii Matka Boża Szkaplerzna wyprasza potrzebne łaski i dary na każdy dzień.

•    W przyszłą niedzielę o g. 11.00 odpust ku czci św. Anny na Płazówce. W tym dniu nie ma w kościele parafialnym mszy o g. 11.00. Serdecznie zapraszamy.

•    Trwają prace przy naszym kościele. Do tej pory została zebrana od parafian kwota 105 350 zł. Na prace i materiały wypłaciliśmy 190 000 zł.  Związek Podhalan koła nr 27 z Chicago zebrał na rzecz naszej parafii 15 000 $. Dziękujemy za wszelkie ofiary na rzecz naszego kościoła. Osoby, które jeszcze nie złożyły ofiary na ten cel prosimy, o ile to możliwe o wsparcie naszych prac. Na naszej stronie parafialnej możemy zobaczyć galerię zdjęć z prac przy kościele.

•    W minionym tygodniu złożyli ofiary na kwiaty i sprzątali kościół: Bożena Zych, Anna Jamrych, Stanisław Zych, Anna Zych, Stefania Krupa. Ofiarę na kwiaty złożyli: Marcin Rymarz, Bronisława Koenig, Janina Krupa, Jan Szymusiak Dziękujemy im serdecznie. W tym tygodniu do sprzątania kościoła w sobotę prosimy rodziny zamieszkałe w Witowie od nr  231 do końca.

OGLOSZENIA ZEWNĘTERZNE

•    W przyszłą niedzielę 22 lipca 2018 r. Związek Podhalan w Witowie, OSP w Witowie i GOKR serdecznie zapraszają wszystkich mieszkań-ców Witowa i Gości na kolejną 18-tą Watrę Witowiańską. Rozpoczynamy mszą św. o g. 11.00 na Płazówce. Po mszy św. będzie śpiew na polanie, paradny przejazd zaprzęgami konnymi na plac przy re-mizie, gdzie odbędą się występy, konkursy i zabawa.
Organizatorzy Piyknie Pytajom.