29 niedziela zwykła – rok C – 20.10.2019

•  Przeżywamy Niedzielę misyjną. Przy Kościele zbierane są do puszek ofiary na potrzeby misji, za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy.

• 24 października przypada comiesięczne wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych. W tym dniu na różaniec o godzinie 16.30 i na mszę św. o godzinie 17.00 zapraszamy szczególnie rodziców i uczniów klasy III przygotowujących się do I Komunii Świętej. Podczas mszy świętej poświęcenie różańców.
  • Przypominamy o możliwości składania kartek na wypominki.
  •      W poniedziałek na godzinę 20.00 zapraszamy na próbę orkiestry i dziękujemy serdecznie tym, którzy w minionym tygodniu poświęcili czas na próbę przed uroczystością Odzyskania Niepodległości.

W minionym tygodniu złożyli ofiary na kwiaty i sprzątali kościół: Toczek Józef, Świder Bronisława, Słodyczka Władysława, Bzdyk Kazimiera, Toczek Karolina, Szwajnos Halina. Ofiarę na kwiaty złożyła Zięba Władysława. W tym tygodniu do sprzątania kościoła w sobotę prosimy rodziny zamieszkałe w Witowie od nr 151 do 160.

Ogłoszenia zewnętrzne:

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Krakowie prowadzi konsultacje społeczne w sprawie ustanowienia planu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000 Polana Biały Potok. Z treścią dokumentu można się zapoznać na stronach internetowych Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Krakowie oraz Gminy Kościelisko i Gminy Czarny Dunajec. Uwagi można składać do dnia 29.10.2019 roku.

Wójt Gminy Kościelisko prosi osoby prowadzące gospodarstwa rolne na terenie Gminy Kościelisko zainteresowane oddaniem odpadów z folii po sianokiszonce i innych odpadów o złożenie deklaracji do dnia 31.10.2019 roku w Urzędzie Gminy Kościelisko. Druk deklaracji znajduje się na stronie internetowej Urzędu Gminy w Kościelisku lub jest do pobrania w Urzędzie Gminy w Kościelisku pokój nr 17 oraz u Sołtysów.

W dniu 23.10.2019 roku w godzinach od 7.00 do 9.00 na placu obok OSP w Kościelisku odbędzie się zbiórka zużytych opon. Opony należy dostarczyć we własnym zakresie, wyłącznie w wyznaczonym terminie.