19 Niedziela Zwykła – 12.08.2018 r.

W liturgii w tym tygodniu przypada:

•    W poniedziałek – święto NMP Kalwaryjskiej,
•    We wtorek      –  wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego,
•    W środę        – Uroczystość Wniebowzięcia NMP
•    W piątek       – święto św. Jacka, patrona archidiecezji krakowskiej,

Informacje:

•    13 sierpnia w poniedziałek zapraszamy na g. 18.00 na mszę św. i nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej.

•    W dniu 15 sierpnia 2018 r. odpust w Ludźmierzu ku czci Wniebowzięcia NMP, uroczystej sumie o g. 11.30 będzie przewodniczył i wygłosi kazanie Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski. Dokładny program uroczystości przedstawiony jest na plakacie w przedsionku kościoła.

•    Kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie zaprasza na V Pielgrzym-kę Czcicieli Bożego Miłosierdzia w niedzielę 19 sierpnia. Hasło tegorocznej pielgrzymki: „Ku wolności wyswobodził nas Chrystus”. Dokładny program uroczystości przedstawiony jest na plakacie.

•    Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego czasu odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu, a naszym gościom i wszystkim, którzy do nas przybyli życzymy zadowolenia z wakacyjnego wypoczynku.

•    W minionym tygodniu złożyli ofiary na kwiaty i sprzątali kościół: Ewa i Paulina Szczupalska, Krystyna Kopeć, Maria Pitoń, Anna Jasionek. Dziękujemy im serdecznie. W tym tygodniu do sprzątania kościoła w sobotę prosimy rodziny zamieszkałe w Witowie od nr  31 do 40.