OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

28 Niedziela Zwykła – 14.10.2018 r.

W liturgii w tym tygodniu przypada:

•    W poniedziałek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa
•    We wtorek – wspomnienie św. Jadwigi
•    W środę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego
•    W czwartek święto św. Łukasza ewangelisty
•    W sobotę – uroczystość św. Jana Kantego patrona archidiecezji krakowskiej

Informacje:

•     Przeżywając XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”, polecajmy się opiece św. Jana Pawła II oraz podejmujmy w codziennym życiu bogaty testament Jego nauczania i świadectwa. Przy Kościele zbierane są do puszek ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na rzecz zdolnej, ubogiej młodzieży.

•    Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w kościele w dni powszednie o g. 17.00 natomiast w niedziele o g. 17.30.

•    W przedsionku kościoła znajdują się kartki na wypominki. Prosimy o zabranie ich do domu, aby wypisać imiona osób zmarłych, za których będziemy się modlić. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Proszę zaznaczyć na wypominkach rocznych, gdzie mają być odmawiane modlitwy (w kościele, w kaplicy sióstr, czy na Płazówce).

•    W dniach 27 - 29 października w naszej parafii będziemy przeżywać wizytację kanoniczną ks. biskupa Jana Zająca. Przekazując wam, drodzy Parafianie pro-gram wizytacji gorąco zachęcamy, abyście znaleźli czas na spotkanie z Ks. Bi-skupem. Prosimy o zabranie programu z przedsionka kościoła.
Wizytacja to okazja, by odkryć wartość Parafii, jako naszej wielkiej rodziny, w której żyjemy, modlimy się wspólnie i wspieramy. Wizytacja to także wezwanie, aby na ile to możliwe zaangażować się głębiej w życie tej wspólnoty, która jest moim domem i rodziną. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tym ważnym wydarzeniu, aby spotkanie z Biskupem oraz wspólna modlitwa przyniosły obfite owoce w życiu każdego z nas i całej wspólnoty parafialnej. W związku z wizytacją ks. biskupa i udzielanym przez Niego indywidualnym błogosławieństwie nie będzie mszy św. o godzinie 8.00 u sióstr i o 10.00 na Płazówce. Intencje tych mszy św. będą odprawione w niedzielę 28 października wyjątkowo w kościele parafialnym o godzinie 9.00 i 11.00.

•    W minionym tygodniu złożyli ofiary na kwiaty i sprzątali kościół: Józefa Staszel, Monika Bobak, Halina Kalisz, Stanisław Wetula, Maria i Anna Tylka. Ofiarę na kwiaty złożyła: Bożena Nitshe. Z racji wizytacji ks. Biskupa i większej ilości prac, w tym tygodniu do sprzątania kościoła w sobotę prosimy rodziny zamieszkałe w Witowie od nr 121 do 140.